Personal på biblioteken

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In sed justo vehicula, mollis felis in, rhoncus ex. 

Anna Sarsten, avdelningschef
Telefon: 0522-69 51 94
E-post: anna.sarsten@uddevalla.se

Personal på Uddevalla stadsbibliotek

Gunilla Svensson, enhetschef
Telefonnummer: 0522-69 65 37
E-post: gunilla.svensson@uddevalla.se

Helena Bennehed, enhetschef
Telefon: 0522-69 65 15
E-post: helena.bennehed@uddevalla.se

Anna Klein, bibliotekarie, fjärrlån
Telefonnummer: 0522-69 65 45
E-post: anna.klein@uddevalla.se

Anna-Karin Tellgren, barnbibliotekarie
Telefon: 0522-69 65 24
E-post: anna-karin.tellgren@uddevalla.se

Carina Wingård, biblioteksadministratör
Telefon: 0522-69 65 36
E-post: carina.wingard@uddevalla.se

Charlotte Wagnervik, barnbibliotekarie
Telefon: 0522-69 65 04
E-post: charlotte.wagnervik@uddevalla.se

Elisabeth Blomdahl, biblioteksassistent
Telefon: 0522-69 56 58
E-post: elisabeth.s.blomdahl@uddevalla.se

Fredrika Andreasson, biblioteksassistent
Telefon: 0522-69 65 13
E-post: fredrika.andreasson@uddevalla.se

Lena Eliasson, bibliotekarie
Telefon: 0522-69 65 49
E-post: lena.eliasson@uddevalla.se

Lena Gråberg, IT-bibliotekarie
Telefon: 0522-69 65 06
E-post: lena.graberg@uddevalla.se

Lina Antonsson, bibliotekarie
Telefon: 0522-69 65 26
E-post: lina.antonsson@uddevalla.se

Maria Forsberg, biblioteksassistent, krav, räkningar
Telefon: 0522-69 65 36
E-post: maria.forsberg@uddevalla.se

Mariann Saxin, bibliotekarie, social verksamhet
Telefon: 0522-69 65 19
E-post: mariann.saxin@uddevalla.se

Marianne Larsson, bibliotekarie
Telefon: 0522-69 65 34
E-post: marianne.larsson@uddevalla.se

Mervi Kalliainen, bibliotekarie, finskspråkig resurs
Telefon: 0522-69 65 09

E-post: mervi.kalliainen@uddevalla.se

Reine Johansson, biblioteksassistent
Telefon: 0522-69 65 16
E-post: reine.johansson@uddevalla.se

Sabina Lorentzon, kommunikatör
Telefon: 0522-69 65 07
E-post: sabina.lorentzon@uddevalla.se

Tobias Nordberg, bibliotekarie, webb
Telefon: 0522-69 65 32
E-post: tobias.nordberg@uddevalla.se

Personal på Dalabergs bibliotek

Helena Bennehed, enhetschef
Telefon: 0522-69 65 15
E-post: helena.bennehed@uddevalla.se

Ann-Christin Hermansson, biblioteksassistent
Telefon: 0522-69 65 20
E-post: ann-christin.hermansson@uddevalla.se

Jessica Fransson, bibliotekarie
Telefon: 0522-69 65 22
E-post: jessica.fransson@uddevalla.se

Karin Beckman Lind, bibliotekarie
Telefon: 0522-69 65 46
E-post: karin.beckman_lind@uddevalla.se

Ulla-Carin Andersson, bibliotekarie
Telefon: 0522-69 61 13
E-post: ulla-carin.andersson@uddevalla.se

Personal på Ljungskile bibliotek

Helena Bennehed, enhetschef
Telefon: 0522-69 65 15
E-post: helena.bennehed@uddevalla.se

Ellinor Johansson, biblioteksassistent
Telefon: 0522-69 65 23
E-post: ellinor.olsson@uddevalla.se

Emilia Djurberg Kvilén, bibliotekarie
Telefon: 0522-69 65 44
E-post: emilia.djurbergkvilen@uddevalla.se

Sofie Andersson, bibliotekarie
Telefon: 0522-69 65 62
E-post: sofie.andersson@uddevalla.se

Personal på Rampens bibliotek

Gunilla Svensson, enhetschef
Telefon: 0522-69 65 37
E-post: gunilla.svensson@uddevalla.se

Andréa Haglund, bibliotekarie
Telefon: 0722-063894
E-post: andrea.haglund@uddevalla.se

Anton Joling, bibliotekarie
Telefon: 0522-69 62 14
E-post: anton.joling@uddevalla.se

Marianne Toftebjörk, bibliotekarie
Telefon: 0522-69 62 12
E-post: marianne.toftebjork@uddevalla.se

Patrik Berg, bibliotekarie
Telefon: 0522-69 64 30
E-post: patrik.carlsson@uddevalla.se

Sandra-Marie Karlsson, biblioteksassistent
Telefon: 0522-69 62 13
E-post: sandra-marie.karlsson@uddevalla.se